საქართველოს სამშენებლო სექტორში ენერგოეფექტური ტექნოლოგიების დანერგვა და კვალიფიციური კადრების მომზადება „დიოსთვის“ პრიორიტეტულ მიმართულებად რჩება. სწორედ ამ მიზნით, კომპანია „დიოს“, ენერგოეფექტურობის ცენტრსა და კოლეჯ „ბლექსს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
პარტნიორობის ფარგლებში საფუძველი ჩაეყარა ახალ პროფესიულ პროგრამას: „თანამედროვე კარ-ფანჯრებისა და გამჭვირვალე ზედაპირების დამზადება-მონტაჟი“. ეს არის წინ გადადგმული ნაბიჯი, რომელიც პირდაპირ პასუხობს შრომის ბაზარზე არსებულ მოთხოვნებსა და ეკოლოგიურ გამოწვევებს.
რატომ არის ეს მნიშვნელოვანი?
პროექტი მიზნად ისახავს განათლებისა და რეალური წარმოების სექტორების დაახლოებას. „დიო“, როგორც დარგის ლიდერი, პროცესში აქტიურად ჩაერთვება შემდეგი მიმართულებებით:
მდგრადი განვითარება და საერთაშორისო მხარდაჭერა
მემორანდუმი გაფორმდა პროექტის – „მდგრადი და მწვანე ბიზნეს პრაქტიკების განვითარება საქართველოში“ – ფარგლებში.
პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირისა (EU) და ავსტრიის განვითარების სააგენტოს (ADA) მიერ. მის იმპლემენტაციას ახორციელებენ:
„დიოსთვის“ ეს მემორანდუმი არ არის მხოლოდ დოკუმენტი – ეს არის ნაბიჯი მომავლისკენ. ჩვენ გვჯერა, რომ განათლებასა და წარმოებას შორის მჭიდრო კავშირი არის გარანტი იმისა, რომ საქართველოში აშენდება უფრო მდგრადი, ენერგოეფექტური და ხარისხიანი გარემო.“
ეს ინიციატივა მნიშვნელოვანი ეტაპია როგორც პროფესიული განათლების სექტორისთვის, ისე სამშენებლო ინდუსტრიისთვის. ჩვენი ერთობლივი ძალისხმევა საბოლოო ჯამში ქვეყნის ინკლუზიურ და მდგრად განვითარებას ემსახურება.